سخنگوی کمیسیون ویژه برجام با اشاره به حضور مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: آمانو در جلسه تاکید کرد که آژانس یک نهاد مستقل، کامل و بی طرف و به npt متعهد است و ما تلاش داریم اعتماد جهان به فعالیت های هسته ای را جلب کنیم.

به گزارش ایرنا، سید حسین نقوی حسینی درباره جلسه روز -یکشنبه- کمیسیون برجام اظهار داشت: یوکیا آمانو در این جلسه به حضور در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و آن را مایه افتخار دانست.

وی ادامه داد: آمانو به دیدارش با ظریف، روحانی و صالحی نیز اشاره داشت و تاکید کرد که از زمان حضورش به عنوان مدیر کل آژانس به دنبال حل دیپلماتیک مساله هسته ای ایران بوده است و آن را یکی از اولویت های کاری خود عنوان کرد.

نقوی حسینی خاطر نشان کرد: آمانو اظهار داشت که در 6 سال گذشته تلاش های زیادی انجام گرفته که در حال به نتیجه رسیدن است و ایران در حال اعتماد سازی در جامعه جهانی می باشد.

وی اضافه کرد: مدیر کل آژانس انرژی اتمی تاکید داشت که آژانس یک سازمان مستقل و فنی است و روابط آن با ایران از دهه هفتاد تا کنون وجود داشته و در چارچوب مقررات آژانس کار شده است.

نقوی حسینی با بیان اینکه یوکیا آمانو به همراه چهار نفر از همراهانش در جلسه کمیسیون برجام مجلس حضور یافت افزود: در این جلسه که قشقاوی، کمالوندی و شیخ الاسلام نیز شرکت داشتند علیرضا زاکانی رییس کمیسیون برجام درباره نقش مجلس و این کمیسیون در بررسی برجام توضیحاتی ارائه داد.

وی ادامه داد: زاکانی بخشی از نگرانی های ملت ایران را از عملکرد آژانس بین المللی انرژی اتمی و عدم انجام تعهداتش را به رییس سازمان بین المللی انرژی اتمی بیان کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زاکانی گفت که در شرایطی که ملت ایران به شدت به رادیو داروها نیاز داشت و هزاران بیمار خاص و سرطانی نیازمند آن بودند آژانس مانع از آن شد که مردم ما به آن دسترسی پیدا کنند؛ زمانی که راکتور تهران به غنی سازی 20 درصد نیاز داشت آژانس کمکی به ایران نکرد.

نقوی حسینی در ادامه به سخنان آمانو در این جلسه اشاره کرد و افزود: یوکیا آمانو ضمن خرسندی از حضور در مجلس و گفت وگو درباره موضوع هسته ای ایران و برجام با نمایندگان مجلس اظهار داشت که قبل از این با آقایان روحانی، ظریف و صالحی گفت وگوهای زیادی داشتیم.

وی ادامه داد: رییس سازمان بین المللی انرژی اتمی با تاکید بر اینکه از سال 2009 که مدیریت آژانس را برعهده گرفته اولویت اصلی اش حل دیپلماتیک مسئله اصلی ایران بوده است و گفت که از 6 سال گذشته تلاش ها دارد به نتیجه می رسد و ایران در حال اعتماد سازی در جامعه جهانی است.

سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آمانو بر مستقل و فنی بودن آژانس تاکید کرد و گفت که همکاری ایران و آژانس در چارچوب مقررات آژانس از دهه 70 تاکنون ادامه یافته و آژانس از برجام استقبال می کند و شورای حکام نیز وی را مسئول اجرای برجام و راستی آزمایی در این زمینه کرده است.

نقوی حسینی در ادامه روایت حضور آمانو در کمیسیون بررسی برجام گفت: آمانو به توافق آژانس و ایران بر سر یک نقشه راه و قدم های چشمگیری که در این زمینه برداشته شده اشاره کرد و پیش بینی داشت که این نقشه براساس جدول زمان بندی تا پایان سال جاری میلادی به نتیجه برسد.
وی ادامه داد: رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی تصریح کرد که ما مسئله محرمانه بودن را رعایت و از کلیه اطلاعات حفاظت می کنیم و حفاظت از این اطلاعات جزو برنامه های ما است.

سخنگوی کمیسیون برجام با بیان اینکه آمانو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را کمک بزرگی به اثبات صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران دانست، گفت: رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی گفت که 120 کشور در دنیا پروتکل الحاقی را اجرا می کنند و ایران نیز مانند همان کشورها این پروتکل را اجرا خواهد کرد.

نقوی حسینی تصریح کرد: آمانو آژانس را نهادی مستقل، فنی، کاملا بی طرف و معتقد به npt خواند و بر تلاش آژانس جهت جلب اعتماد جهانی نسبت به فعالیت های هسته ای ایران تاکید کرد.
وی در ادامه افزود: آمانو گفت که مباحثی هم مطرح شد که باید کوتاه پاسخ دهم از جمله اینکه آژانس می خواست سوخت 20 درصد را به ایران بدهد ولی توافق حاصل نشد و در این باره کشورهای دیگر بودند که مخالفت می کردند و این تقصیر آژانس نبود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پس از اظهارات آمانو نجابت، نقوی حسینی، بروجردی، احمدی، بذرپاش، زاهدی و ابوترابی فرد اظهار نظر و طرح پرسش کردند که عمده ترین مطالب مطرح شده از سوی همکاران عبارت بود از علت بی اعتمادی مردم ایران به آژانس، علت لاینحل ماندن pmd، سایه انداختن دیوار بی اعتمادی میان ایران و آمریکا بر روابط ایران و آژانس، علت لو رفتن اطلاعات محرمانه که در اختیار آژانس بوده و هزینه های جانی که ملت ایران پرداخت کرده اند. شهادت جمعی از دانشمندان هسته ای کشور،بی اعتمادی جامعه دانشگاهی به آژانس به خاطر ترور دانشمندان ایرانی و تعارض میان بیانیه های مختلف آژانس طی دو دهه اخیر از جمله این موارد بود.
نقوی حسینی ادامه داد: رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی در پاسخ به این پرسش ها اظهارداشت که من یک دیپلماتم ولی از حرفهای شما ناراحت نشدم و خوشحالم و بهتر می توانم شما را درک کنم و سعی می کنم به تمام سوالات پاسخ دهم.

وی گفت: رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی با اشاره به تکرار طرح مسئله ترور دانشمندان هسته ای ایران از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هرگونه دخالت آژانس در این مورد را رد کرد و با تصریح بر اینکه این ترورها هیچ ارتباطی با آژانس نداشته است گفت که در اساسنامه شورای حکام جایی برای ترور دانشمندان و اعمال زور وجود نداشته و تنها راستی آزمایی وظیفه ماست.

نقوی حسینی از قول آمانو ادامه داد: قبلاً هم گفته ام اگر اطلاعات مستندی در این زمینه دارید به ما نشان دهید تا پیگیری کنیم ولی چیزی به ما داده نشده است؛ اطمینان می دهم که ما و آژانس هرگز به دنبال چنین چیزهایی نیستیم زیرا حفاظت از اطلاعات در آژانس دارای رژیمی مشخص است و همه آن را مهمترین وظیفه آژانس می دانیم.

سخنگوی کمیسیون بررسی برجام مجلس گفت: آمانو ضمن رد این ادعا که آژانس صد در صد دقیق است تصریح کرد که در دوران ریاست وی مشکلی نبوده است.

نقوی حسینی تصریح کرد: وی همچنین گفت که شاید مدیران ارشد مشکلاتی هم داشتند ولی من هم برخورد می کنم؛ البته افشای اطلاعات ممکن است از کانال های دیگری باشد و نباید در این باره قضاوت عجولانه کنیم چرا که کانال های دیگری برای لو رفتن اطلاعات وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه آمانو اظهار داشت که وظیفه دارد اطلاعات ضروری را به اعضا و یا شورای حکام بدهد گفت: رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی گفت که گزارش محرمانه برای همه کشورها ارسال می شود و نه کشور خاص و ما طبق برنامه فعلی تا پایان سال میلادی جدید کار را به نتیجه می رسانیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: آمانو رویکرد ساختارمند قبلی در زمان جلیلی را موجب نزدیکی ایران و آژانس عنوان کرد و همان رویکرد را موجب نیل به نقشه راه کنونی برشمرد.
نقوی حسینی به ادامه سخنان آمانو اشاره کرد و افزود: وی همکاری های فنی میان ایران و آژانس را قابل اجرا دانست و تاکید کرد که ما معتقدیم انرژی اتمی باید در اختیار بشریت باشد و همکاری های مفیدی میان ایران و آژانس انجام شود؛ مهمترین مسئله ای که باید مطرح کنیم این است که ما با تروریسم و به ویژه ترور دانشمندان مخالفیم و تاکید بر حفظ و امنیت اطلاعات داریم و پس از توافق نیز گفت وگوها و همکاری های گسترده ای به قصد نزدیکی بیشتر خواهیم داشت.

وی گفت: آمانو در پاسخ به این پرسش که راستی آزمایی که شرط لغو تحریم هاست تا چه تاریخی انجام خواهد شد، گفت که این بستگی به همکاری ایران با آژانس و انجام تعهدات از سوی ایران دارد.
به گفته نقوی حسینی، همچنین آمانو در پاسخ به این سوال که چرا کشوری مثل رژیم صهیونیستی که عضو آژانس نیست همه کار می کند اما کسی مانعش نمی شود اما ایران که عضو آژانس است با این همه مانع و مشکل رو به روست گفت: این سوال سختی است که من قادر به پاسخگویی به آن نیستم.

وی در ادامه روایت پرسش و پاسخ های اعضای کمیسیون ویژه برجام از رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی اضافه کرد: آمانو در پاسخ به این سوال که شما گفتید ایران اخیرا فعالیت هسته ای در مریوان داشته است، می شود در این زمینه توضیح دهید که فعالیت مذکور چه بوده است؟ گفت: به ما اطلاعاتی داده شد و ما از شما گزارش خواستیم اما پاسخی دریافت نشد، ما اطلاعات خود را بررسی و بعد نتیجه گیری را پس از توضیح شما می گیریم که توضیحی داده نشد.

نقوی حسینی با اشاره به سخن پایانی علیرضا زاکانی رییس کمیسیون بررسی برجام مجلس، انتظارات اعلام شده توسط وی از آژانس بین المللی انرژی هسته ای را برخورد فنی و علمی با فناوری هسته ای ایران خواند و گفت: آقای زاکانی بسته شدن پرونده مسائل گذشته که با انگیزه های سیاسی باز شده است، حفظ دستاوردها و اطلاعات و امانتداری آژانس در مورد ایران، کمک برای پیشرفت توسعه انرژی هسته ای در ایران به عنوان یک عضو رسمی در آژانس و همکاری برای نابودی سلاح های کشتار جمعی در جهان و تلاش در جهت تحقق خاورمیانه عاری از سلاح های هسته ای را از دیگر انتظارات جمهوری اسلامی ایران از سازمان بین المللی انرژی هسته ای ذکر کرد.

سخنگوی کمیسیون بررسی برجام مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس کمیسیون در پایان تصریح کرد که ما نسبت به مسائل دفاعی و امنیتی کشورمان حساسیت داشته و از عزت اسلامی خود عقب نمی نشینیم زیرا خط قرمز ماست.

خرید اینترنتی تی شرت محرم طرح عرشیان

تی شرت محرم طرح عرشیان

خرید اینترنتی تی شرت محرم

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 29 شهریور 1394 :: نویسنده : admin wiki
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بازدید اعضای کمیسیون متبوعش از موسسه رویان جهاد دانشگاهی خبر داد.

محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این بازدید امروز بعد از ظهر صورت گرفت گفت: در این بازدید نشست مشترکی نیز با مسئولان جهاد دانشگاهی داشتیم که آن‌ها گزارشی از عملکرد این موسسه و مشکلات موجود ارائه کردند.

وی ادامه داد:‌ مشکل اصلی که در گزارش آن‌ها مطرح شده بود کمبود اعتبار و نیروی انسانی است که بنا شد کمیسیون بهداشت این مسایل را در بودجه سال جاری پیگیری کند.

کارواش ایزی جت

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 28 شهریور 1394 :: نویسنده : admin wiki
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: به علت توزیع نامناسب معلم مرد و زن در مدارس هم اکنون مدارس شهر تهران با کمبود ۸۰ هزار ساعت معلم مرد و بلاتکلیفی ۷۰۰ معلم زن در آستانه بازگشایی مدارس روبروست.

اسفندیار چهاربند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، با حذف پایه دهم از دوره دوم متوسطه 27 درصد از معلمان یعنی حدود 5600 نفر مازاد شده اند و به صورت رتبه بندی به امتیازی که کسب کرده به دوره اول متوسطه و مدارس ابتدایی منتقل شده اند.

وی گفت: تاکنون 650 نفر از معلمان دوره متوسطه به دوره ابتدایی منتقل شده اند.

چهاربند افزود: در سال تحصیلی جدید یک میلیون و 70 هزار دانش آموز داریم که نسبت به سال گذشته در پایه اول ابتدایی 5 هزار دانش آموز افزایش یافته است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: چهارهزار و 350 مدرسه از اول مهر خدمات آموزشی را ارائه  می کنند که از این تعداد دو هزار و 430 مدرسه دولتی، نمونه دولتی و هیات امنایی هستند و بقیه مدارس غیردولتی را تشکیل می دهند.

چهاربند تاکید کرد: 68 هزار معلم امسال در مدارس دولتی مشغول به تدریس می شوند و تعداد معلمان حق التدریس نیز نسبت به سال قبل 7 درصد کاهش خواهد یافت.

وی گفت: امسال 37 مدرسه جدید با 320 کلاس به تعداد مدارس شهر تهران افزوده می شود که با افزوده شدن این کلاس ها تعداد کلاس های مدارس شهر تهران به بیش از 33 هزار کلاس درس می رسد.

چهاربند افزود: 96 درصد احکام جدید مدیران و معلمان مدارس براساس طرح رتبه بندی جدید صادر شده است و بقیه نیز در چند روز آینده صادر خواهد شد.

خرید پستی pes 2016

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 16 شهریور 1394 :: نویسنده : admin wiki
معاون اول رییس جمهوری در جلسه‌ی شورای اقتصاد با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی، از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و دستگاه‌های مربوطه خواست برنامه‌ و پیشنهاد خود را برای تشکیل این ستاد تهیه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، معاون اول رییس جمهوری در جلسه‌ی شورای اقتصاد با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی، از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و دستگاه‌های مربوطه خواست برنامه‌ و پیشنهاد خود را برای تحقق منویات معظم‌له در این خصوص تهیه کنند تا در اسرع وقت در جلسه‌ی هیات وزیران مطرح و تصمیم گیری شود.

اسحاق جهانگیری در این جلسه که روز دوشنبه برگزار شد، با بیان اینکه رییس جمهور نیز بر اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تاکید جدی دارد، اظهار داشت: باید در اسرع وقت برنامه ریزی های لازم برای اجرای این سیاستها انجام شود.

معاون اول رییس جمهور افزود: متاسفانه در برخی از رسانه‌ها این گونه القاء می‌شود که دولت به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی معتقد نیست و به آن توجه نمی‌کند اما دولت بارها به صورت رسمی و غیررسمی تاکید کرده که به بند بند این سیاست‌ها باور عمیق دارد و آن را نسخه‌ا‌ی شفابخش برای اقتصاد کشور می داند که حتی پس از لغو تحریم‌ها نیز آن را کنار نخواهد گذاشت.

در این جلسه که به ریاست معاون اول رییس جمهوری برگزار شد و وزرای نفت، نیرو و صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، رییس کل بانک مرکزی و رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران نیز حضور داشتند، نماینده وزارت نیرو به ارائه توضیحاتی در خصوص دستورالعمل تعیین تعرفه های آب و فاضلاب در سال 1394 پرداخت که پس از بحث و تبادل نظر،  تصمیمات لازم دراین خصوص اتخاذ شد.

در ادامه‌ی این نشست، نماینده‌ی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گزارشی از «دستورالعمل چگونگی اختصاص تسهیلات مالی و خارجی (فاینانس ) به طرح ها و پروژه‌های دستگاه های اجرایی متقاضی» ارائه کرد و با اشاره به بررسی این دستورالعمل در کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد، به تبیین و تشریح ویژگی های این دستورالعمل پرداخت که پس از بحث و بررسی به تایید اعضای شورای اقتصاد رسید.

در این جلسه همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد حذف تعرفه‌ی صادراتی کنسانتره آهن را در راستای کمک به حل مشکلات فراروی کارخانجات تولید کننده این محصول مطرح کرد که این موضوع مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

خرید کیف تاچ پرس

کیف تاچ پرس

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوراللهیان، استاد دانشگاه تربیت مدرس و حوزه درباره رواج خوی تجمل گرایی و گاهی اشرافی گری در میان برخی از اقشار از جمله روحانیت اظهار کرد: باید توجه کرد که عرف جوامع هم تغییر کرده است و ما در شرایط سخت و بدون امکانات زندگی نمی کنیم اما اتفاق ناگواری در روحانیت افتاده آن هم چشم هم چشمی است در صورتی که در گذشته نوع اندیشه و سلوک علما و روحانیون ارزش به حساب می آمد اما امروز ارزش در مادیات دیده می شوند. ما نباید خودمان را از سطح اکثریت جامعه جدا کنیم یا حداقل یک درجه بالاتر از سطح عادی مردم باشیم نه اینکه یک فاصله زیادی بگیریم؛ مشخص است چنین جامعه ای از اصول و مبانی خودش فاصله گرفته است و با توجه به چندین متن صریح در نهج البلاغه جامعه ای هم که از اصول خود فاصله بگیرد محکوم به شکست است.

محمدرضا نوراللهیان در گفت‌وگو با شفقنا بیان کرد: اشرافیت امری نیست که بخواهیم همچنان به آن نگاه منفی داشته باشیم اگر پسوند "گری” کنار اشراف قرار بگیرد عملکرد ناپسند و زشتی به حساب خواهد آمد وگرنه اشراف در ذات بسیار پسندیده است؛ برای مثال اگر خواجه نصیرالدین طوسی را با آن همه بلندی مقام و رافت علمی کم نظیر که موسس رصد خانه مراغه است در نظر بگیریم از او در جهان هم به عنوان یک محور بزرگ فضیلت یاد می شود. خواجه نصیر الدین طوسی که در فتح بغداد نقش وزیر هلاکوخان را داشت، بسیار تاثیر گذار بود یکی از کتاب های خواجه نصیر الدین طوسی "اوصاف الاشراف” است؛ در همین کتاب اوصاف الاشراف می بینم که اشراف خوب و اشرافی گری بد است یعنی وقتی من خوی اشرافی پیدا کنم. اگر چنین موضوعی در میان عامه مردم وجود داشته باشد بسیار ناپسند است و اگر هم در خواص به ویژه روحانیت به وجود بیایید بی نهایت مخرب و زیان آور است.

اشرافی گری در روحانیت دید مردم نسبت به روحانیت را تغییر داده است


این استاد دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: برای مثال همانطوری که شرافت یک فضیلت محسوب می شود کسی هم که ادای شرافت را در بیاورد زشت و ناپسند است و این اشرافی گری به حساب می آید، هم چنین آیت الله زادگی نیز ناپسند است یا به واسطه اینکه فرزند یک روحانی برجسته هستی باید از یک اعتباری برخوردار شوی؛ این بلایی است که اگر در خانه روحانیت اتفاق افتاد ابتدا خود آن پرچم دار را بر زمین می زند و بعد دیدگاه مردم نسبت به روحانیت تغییر پیدا می کند.

او با بیان اشراف در نگاه پیامبر(ص) توضیح داد: پیامبر(ص) در روایات ما اشراف را توصیف می کند و می گوید، «الاشراف امتی» یعنی شرفای امت من. در اسلام همیشه یک طایفه ای بزرگ و محترم بودند به اسم بنی هاشم که از نسل حضرت فاطمه (س) هستند؛ در تونس، مغرب و بسیاری از مناطق دیگر به آنها شریف یا شرفا می گویند.

مشاور سازمان سمت درباره وزارت اشراف تصریح کرد: در یک برهه ای ما وزارت اشراف را داشتیم وزارت اشراف مانند دوران وزارت خواجه رشید الدین فضل الله همدانی، بوعلی سینا، نظام الملک یا دوره وزارت امیر کبیر وزارت اشراف بوده است. این موضوع مذموم و ناپسند است که برخی از آیت الله زادگان که باید برای رسیدن به درجه و مرتبه ای تلاش کنند صرف اینکه چون فرزند یک شخص عالم و بزرگواری هستند از مزیت ها و امکاناتی برخوردار شوند و می رسیم به همان مثل "از فضل پدر تو را چه حاصل”. اشرافی گری این است که با اتصال به این ریسمان های بی بنیان خودمان را از مزیت ها بهره مند کنیم. البته امام موسی صدر هم فرزند مرجع بزرگ سید صدرالدین صدر است که خود این پسر هم بزرگ و شریف است.

این استاد حوزه درخصوص واژه شریف عنوان کرد: اگر واژه شریف را جستجو کنیم می بینیم که چقدر رویکرد مثبتی در این لغت وجود دارد اشراف جمع شریف است. در یکی از دعاهای امام سجاد(ع)، ایشان پیامبر (ص)، را اشراف خطاب می کند اما اینکه بگوییم من پسر پیامبر(ص) هستم اشرافی گری است البته که هیچ فخری هم در آن نیست مانند شرافت و اشراف که می توان در حضرت یوسف(ع) مشاهده کرد و در مقابل آن هم اشرافی گری ۱۱ برادر حضرت یوسف را به خوبی می توان دید.

وقتی اشرافی گری یک بحث اکثریت شد بلای عام می شود


نوراللهیان با توجه به رواج اشرافی گری در جامعه گفت: وقتی یک موضوعی شامل بحث اکثریت شد بلای عام می شود. به نظر جامعه در پی رسیدن به این خصلت های منفی است. برای مثال من وقتی در حجره نمناک و رطوبتی شهر مشهد درس می خواندم، شرایط ،نوع سلوک، خوراک و پوشش من به طور کامل متفاوت بود اما امروز اتومبیل، خانه و خانواده من فرق کرده است. البته در قم هم که طلبه بودیم گاهی پیش می آمد که جز نان خشک چیزی برای خوردن نداشتیم و به طور مداوم مشغول درس خواندن بودیم اما امروز شرایط بسیار متفاوت است در آن زمان شیوه خورد و خوراک طلبه ها بسیار ساده بود اما خوراک امروز ما با نان خشک آن سالها بسیار تفاوت دارد. البته باید توجه کرد که این موضوع در سطح عمومی جامعه تغییر کرده است.

این استاد دانشگاه تربیت مدرس درباره رفاه نسبی در میان روحانیون و افراد جامعه اظهار کرد: اگر در جامعه اغلب مردم از یک رفاه نسبی برخوردار باشند و اگر من هم به همان میزان از رفاه برخوردار باشم یا یک سطح از دیگران بالاتر باشم عجیب نیست اما اشکال زمانی به وجود می آید که خانه ها و اتومبیل ها به شکل کذایی مجلل می شود وقتی یک فرد روستایی با همان ماشین آخرین مدل به روستایی که در آن متولد شده برمی گردد آن مرد چوپان یا کشاورزی که با دست های پینه بسته سهم زکات خود را پرداخت می کند چطور می تواند به این دین پایبند بماند.

این استاد حوزه درباره زیست و سادگی امام خمینی (ره) عنوان کرد: امام خمینی(ره) تا آخرین لحظات عمر خودش در همان حسینیه جماران که بسیار ساده و مرکز اندیشه بود زندگی کرد باتوجه به اینکه  ملاقات های مهمی هم در حسینیه امام (ره) انجام می شد اما امام(ره) همین طور ساده زندگی کردند و تا لحظات آخر عمرشان حتی راضی به تغییرات کوچکی در محل زندگی خودش نمی شد و معتقد بودند که تجملات از همین تغییرات کوچک شروع می شود و به مرور مساجد و معابد هم محل اشرافی گری می شود. زمانی که امام (ره) در کربلا بودند پیام شفاهی به من دادند تا ابلاغ کنم و پیام ایشان این بود که به آقایان بگو این اتومبیل ها و خانه های کذا مردم را از روحانیت دلسرد می کند. مردم روحانیت را حمایت می کنند اگر مردم ببینند که این روحانیت سفره خودش را از مردم جدا کرد یا رفاهی برای خودش دست و پا کرد به آنها پشت خواهند کرد.

او با انتقاد به سبک معماری آرامگاه امام خمینی(ره) بیان کرد: من با قطعیت می گویم که اگر خود ایشان بودند به شدت با چنین سبک اندیشه اشرافی گری مقابله می کردند. سبک ساده زیست امام خمینی (ره) برای ما ارزشمند است نه اینکه بخواهیم آرامگاهی با شکوه و پرزرق و برق برای ایشان ترتیب دهیم.

مشاور سازمان سمت افزود: وقتی امام خمینی (ره) از دنیا رفت افرادی با تراکتور ۱۷ ساعت سختی راه را به جان خریدند و به بمبئی مقابل کنسولگری امام خمینی (ره) برای عرض تسلیت آمدند و می گفتند که امام خمینی(ره) امام ما هم هستند و علاقه خاصی نسبت به ایشان داشتند. ما چنین دیدگاهی را با این حرمی که برای امام (ره) ساخته شد، گرفتیم؛ اگر آنها در این زمان به ایران بیایند و به آرامگاه امام خمینی (ره) بروند به طور قطع ابتدا به این زر و زیورها توجه می کنند و معنویت امام و شیوه ساده زیست ایشان در درجه چندم قرار می گیرد.

نوراللهیان با ابراز تاسف نسبت به عملکرد اشرافی گری برخی از سازمان ها عنوان کرد: برخی از سازمان هایی که قرار بود به نیازمندان کمک کنند، خودشان ماشین های آخرین مدل وارد می کنند و چنین رفتاری یک نمونه بارز اشرافی گری است. با مسوولین آستان قدس رضوی هم به چنین مشکلاتی برخوردیم که چرا آنقدر اصرار دارید حرم امام رضا(ع) از طلا ساخته شود؛ ایشان خودشان تا زنده بودند از مادیات فاصله می گرفتند و یکی از مسوولین آستان قدس تعبیر کردند که ابهت امام رضا(ع) است، آیا جلالت و ابهت امام رضا(ع) به این زرق و برق هاست؟ بزرگی امام رضا(ع) به اندیشه اوست؛ وقتی ما الگویی مانند امام علی (ع) داریم که اگر یک نفر بدون شام سر بر زمین بگذارد، خوابش نمی برد و معتقد بود که باید در شرایط سخت کنار مردم جامعه خودش قرار بگیرد چنین نکاتی ارزشمند است نه اینکه آرامگاه ائمه خودمان را پر از زرق و برق کنیم همانطوری که فقهای بزرگ ما به خانه گِلین حضرت امیر(ع) و حضرت فاطمه (س) اشاره دارند که در کنار کاخ معاویه قرار دارد چنین سبک زندگی آنها را در نظر مردم بزرگ می کند نه ضریحی که از طلا درست شده باشد.

این استاد دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: یک جوانی از ته دل امام رضا(ع) را دوست دارد وقتی که حرم ایشان را با آن همه طلا می بیند با خودش فکر می کند من برای یک نیم سکه به زندان میروم؛ بنابراین امام رضا(ع) را با این همه ظواهر به عنوان الگوی تاثیرگذار از مردم می گیرم و به طور قطعی ابتدا ظاهر آرامگاه و حرم ایشان به چشم این جوانان می آید نه شیوه تفکر و سلوک رفتاری امام رضا (ع).

جامعه ای که از اصول خودش فاصله بگیرد محکوم به شکست است


این استاد حوزه با بیان اینکه فقر در جامعه ما به شکل های مختلفی وجود دارد تصریح کرد: ما نباید خودمان را از سطح اکثریت جامعه جدا کنیم یا حداقل باتوجه به مسوولیت هایی که داریم یک درجه بالاتر از سطح عادی مردم باشیم نه اینکه یک فاصله زیادی میان ما و مردم ایجاد شود؛ مشخص است چنین جامعه ای از اصول و مبانی خودش فاصله گرفته است و با توجه به چندین متن صریح در نهج البلاغه جامعه ای هم که از اصول خود فاصله بگیرد محکوم به شکست است.

مشاور سازمان سمت باتوجه به تغییر عرف جامعه اظهار کرد: انسان های شریف و اشراف در ادیان و اسلام جایگاه بسیار ویژه ای دارند اشراف حتی در سودان، مراکش و موریتانی هم حضور دارند که سادات حسنی و اهل سنت هم هستند. اما اشرافی گری یعنی اینکه بخواهیم خودمان را با ظاهر سازی از ویژگی ها و شرافتی که نداریم، برخوردار کنیم و چنین عملی بسیار مذموم است. اما باید توجه کرد که عرف جوامع هم تغییر کرده است و ما در شرایط سخت و بدون امکانات زندگی نمی کنیم اما اتفاق ناگواری در روحانیت شیعه افتاده آن هم چشم هم چشمی است در صورتی که در گذشته نوع اندیشه و سلوک علما و روحانیون ارزش به حساب می آمد اما امروز ارزش در مادیات دیده می شوند. ما باید با مردمان خودمان را هم سطح کنیم.

نوراللهیان در پایان با اشاره به روایتی از امام علی (ع) گفت: حضرت امیر (ع) یک صحابه ای داشتند که انسان بسیار بزرگواری بودند و علاقه خاصی هم نسبت به ایشان داشتند. حضرت علی(ع) به او سمت قاضی القضات بصره را می دهد، چند روزی حضرت امیر(ع) در بصره می مانند و بعد نامه عزل او را می نویسد. ایشان هم که ارادت خاصی به امام علی(ع) داشتند و از ایشان می پرسند من که دنبال مقام و جایگاه نبودم شما این جایگاه را به من دادید پس چرا من را عزل کردید، من نه خیانتی کردم و نه جنایتی مرتکب شدم. امام علی (ع) می گوید، دیدم تو صدای خود را بر روی متهم بلند کردی، وقتی تو قدرت قضا و حکم داری و با فریاد با متهم حرف میزنی او نمی تواند از خودش دفاع کند و لرزه به تنش می افتد؛ هیچ امت و جامعه ای مقدس نیست که نتواند بدون لکنت زبان حقش را بگیرد بنابراین چنین جامعه علوی نیست.

قرص لاغری هزال

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
پایگاه اطلاع رسانی رصـــد
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : admin wiki
نویسندگان
برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو