تا سه ماه آینده و پس از تصویب راه‌اندازی تلویزیون‌های اینترنتی از سوی اپراتورهای زیرنظر صدا و سیما، قرار است گزینه‌ای دیگر به مجموعه رسانه‌های تصویری افزوده شود. همزمان با این اتفاق، دانشگاه صنعتی شریف در پنجاهمین سالگرد تاسیس خود به عنوان نخستین دانشگاه كشور تلویزیون اینترنتی خود را تاسیس می‌كند.

به گزارش اعتماد، علاوه بر فیلم‌های مستند و كلیپ‌های كوتاهی با محتوای معرفی اساتید برتر در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی، ارتباط با صنعت، مصاحبه دانشجویان نخبه‌برتر و ارایه دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف، روابط عمومی این دانشگاه اعلام كرده است كه ارایه و نمایش دستاوردهای فارغ‌التحصیلان دانشگاه، ارتباط آنلاین با خوابگاه‌ها و دانشجویان، تعامل با خانواده‌های دانشجویان، تعامل با اساتید خارج از كشور، معرفی فناوری‌های روز، نمایش كلاس‌های درسی، نمایش تاریخ و فعالیت‌های گذشته دانشگاه و پخش مراسم دینی، فرهنگی و هنری از دیگر برنامه‌هایی است كه روی تلویزیون این دانشگاه قرار خواهد گرفت.

امیرحسین اسدی، مدیر روابط عمومی این دانشگاه در گفت‌وگو با «اعتماد» می‌گوید كه برنامه‌ریزی برای تاسیس تلویزیون از دو ماه گذشته آغاز شده است: «تلویزیون اینترنتی یك پروژه ملی است كه از سه ماه آینده كار خود را آغاز می‌كند. با داشتن یك ستاپ باكس ویژه (گیرنده دیجیتال) همه می‌توانند امواج این شبكه‌ها را از اینترنت روی تلویزیون خود بگیرند و البته از طریق هر ابزار دیگری مانند تبلت و تلفن‌های هوشمند نیز قابل دریافت خواهد بود. دانشگاه شریف به عنوان دانشگاهی كه روی آماده‌سازی تجهیزات و قسمت‌های زیربنایی راه‌اندازی این پروژه مشاركت داشته حالا با یكی از اپراتورهای زیرنظر سازمان صدا‌و سیما برای تاسیس تلویزیون اینترنتی خود همكاری دارد تا به عنوان نخستین دانشگاه كشور از امكاناتی كه خود در تهیه آن نقش داشته است برای راه‌اندازی تلویزیون خود اقدام كند.» دو تا سه ساعت برنامه با تولید محتوایی كه توسط خود دانشگاه صورت می‌گیرد، قرار است برنامه‌های نخستین تلویزیون دانشگاهی كشور را تشكیل دهد.

اما چرا یك مجموعه دانشگاهی نیاز به تاسیس شبكه تلویزیونی دارد؟ اسدی می‌گوید: «ما نیاز داریم تا خودمان را به جهان و جامعه معرفی كنیم. این امكانی است كه در سایر كشورهای جهان از آن استفاده می‌شود و حالا ما هم قصد داریم از آن استفاده كنیم چون حالا دیگر زمانی نیست كه بتوانیم تنها به متن و وب‌سایت محدود شویم. از طریق تلویزیون اساتید می‌توانند مقالات isi خود را برای همه تبیین كنند، دانشجویان در دورافتاده‌ترین شهرها می‌توانند از كلاس‌های درس دانشگاه شریف استفاده كنند و حتی با استفاده از امكاناتی كه تعریف می‌شود، قادر خواهند بود سوال خود را در همان جلسه از استادی كه مشغول به تدریس است، بپرسند.» با گذشت ٥٠ سال از تاسیس صنعتی شریف به عنوان نخستین دانشگاه تخصصی فنی و مهندسی در كشور، این دانشگاه تلاش دارد تا به فهرست اقداماتی كه برای نخستین‌بار در این دانشگاه صورت می‌گیرد، بیفزاید.

٥٠سال بعد؛ محدودیت فضای فیزیكی


سال ١٣٤٤ حكم تاسیس دانشگاه صنعتی آریامهر امضا شد و سال پس از آن نخستین دوره دانشجویان وارد این دانشگاه شدند تا كار آموزش در دانشگاهی كه قرار بود همتراز با دانشگاه‌های برجسته دنیا بایستد، آغاز شود. حالا با گذشت پنج دهه، ستاد بزرگداشت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی شریف تلاش دارند تا تاكید كنند كه ایستادن در كنار برجسته‌ترین مراكز آكادمیك دنیا همچنان در صدر برنامه‌های مدیران، هیات علمی و كاركنان قرار دارد. رییس ستاد بزرگداشت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با «اعتماد» به دلایل اهمیت جشن پنجاهمین سالگرد اشاره می‌كند، یكی از آنها تاكید بر نقش صنعتی شریف در توسعه آموزش عالی است. محمد میرزایی می‌گوید: «خیلی از طرح‌های ابتكاری در حوزه آموزش عالی ابتدا از دانشگاه‌های بزرگ شروع می‌شوند و بعد به سایر دانشگاه‌ها سرایت پیدا می‌كنند. خیلی از طرح‌های دانشگاهی ابتدا از این دانشگاه آغاز شده و مجموعه افتخاراتی كه در این سال‌ها كسب كرده‌ایم از جمله دلایلی هستند كه جشن سالگرد دانشگاه را اهمیت می‌بخشد. از سوی دیگر در دانشگاه ما مجموعه‌هایی هستند كه با نگاه به گذشته و آینده دانشگاه تلاش كرده‌اند تا برنامه سیاستی دانشگاه را تدوین كنند تا مسیر روشن‌تری در پیش‌روی ما قرار داشته باشد كه البته این برنامه با نگاه به اسناد بالادستی تهیه شده و ما برای تحقق آن نیازمند حمایت‌ مجموعه‌های بیرون دانشگاهی هستیم.»

دانشگاه شریف در آخرین نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان توسط نظام رتبه‌بندی تایمز در دامنه رتبه بین ٤٠١ تا ٥٠٠ قرار گرفت، جایگاهی كه به نظر میرزایی هنوز هم تحت‌تاثیر «مضایق جدی» این دانشگاه قرار دارد: «بعد از تاسیس در دهه ٥٠ قرار بر آن شد تا این دانشگاه به شهر اصفهان منتقل شود. مدیران دانشگاه، زمین مورد نیاز را در نظر گرفتند، دانشجو جذب كردند و همه كارهای زیربنایی انجام شد اما با وقوع انقلاب این كار متوقف ماند. كاركنان دانشگاه به انتقال اعتراض كردند و دولت هم گفت كه این انتقال صورت نگیرد و در محلی كه قرار بود دانشگاه تاسیس شود، دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز به كار كرد. صنعتی شریف هم در محلی ماند كه امكاناتش به صورت موقت تعریف شده بود و به همین دلیل و البته آغاز جنگ، برنامه توسعه دانشگاه به تاخیر افتاد. در حال حاضر هم دانشگاه به لحاظ امكانات كالبدی مضایق جدی دارد و طبیعتا این یكی از فاكتورهایی است كه در رتبه‌بندی دانشگاه هم تاثیرگذار است چرا كه در سنجش تراز علمی دانشگاه زیرساخت‌ها و فضاهای فیزیكی در نظر گرفته می‌شود و برای توسعه در این بخش نیازمند حمایت نهادهای دیگر هستیم.»

یكی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های جهان كه به مقصد بسیاری از رتبه‌های برتر كنكور سراسری تبدیل شده است با یك خصوصیت دیگر هم شناخته می‌شود؛ اگر می‌خواهید بخشی از جمعیت مهاجران علمی كشور را ببینید، كافی است چرخی در این دانشگاه بزنید. دانشگاه شریف سكوی پرتابی است برای رفتن به معتبرترین دانشگاه‌های جهان. میرزایی معتقد است كه بخشی از این مهاجرت طبیعی است: «وظیفه دانشگاه، تربیت نیروی انسانی متخصص است، طبیعی است كه عده‌ای از دانشجویان در ادامه مسیر تحصیل دوست دارند تا به سمت بهترین گزینه‌ها و برجسته‌ترین دانشگاه‌ها بروند اما دانشگاه شریف برنامه‌هایی را هم برای تشویق به ادامه تحصیل دانشجویانش در داخل كشور دنبال می‌كند. از جمله امكان تحصیل یكپارچه دانشجویان برتر از مقطع لیسانس تا دكترا بدون نیاز به شركت در كنكور در مقاطع مختلف. تعداد كمی را از طریق برنامه‌های پست دكترا و پیوستن به هیات علمی جذب می‌كنیم و از سوی دیگر برنامه توسعه مراكز رشد و حمایت از شركت‌های دانش‌بنیانی كه فارغ‌التحصیلان ما با آن مراكز همكاری دارند هم اجرا می‌شود. وظیفه اشتغال به صورت مستقیم بر‌عهده دانشگاه نیست اما در همین حد هم با توجه به امكاناتی كه در دست داریم به نظرم خوب عمل كرده‌ایم.»

ریش تراش فیلیپس

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 30 آذر 1398 09:15 ق.ظ
Hi there, I read your new stuff like every week. Your humoristic style
is awesome, keep it up!
جمعه 29 آذر 1398 10:18 ق.ظ
If some one wants expert view about blogging and site-building afterward i recommend him/her to
go to see this website, Keep up the nice job.
چهارشنبه 22 خرداد 1398 03:55 ب.ظ

When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is added I get several emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Cheers!
سه شنبه 27 فروردین 1398 10:52 ب.ظ
Thanks very interesting blog!
یکشنبه 26 شهریور 1396 04:51 ق.ظ
Hey there! I'm at work surfing around your blog from my new apple iphone!
Just wanted to say I love reading your blog and look forward to
all your posts! Carry on the outstanding work!
سه شنبه 14 شهریور 1396 07:29 ق.ظ
I used to be recommended this web site by my cousin. I am not positive whether this publish is written through him as no one else recognise such targeted about my trouble.
You are wonderful! Thank you!
دوشنبه 30 مرداد 1396 05:09 ب.ظ
I'm extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog.
Is this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it's rare to see a nice
blog like this one today.
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:01 ق.ظ
I want to to thank you for this excellent read!!

I absolutely loved every little bit of it.
I have you bookmarked to look at new stuff you post…
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:21 ب.ظ
Right away I am going to do my breakfast, later than having my breakfast coming again to read additional news.
یکشنبه 18 تیر 1396 03:04 ب.ظ
That is very attention-grabbing, You're a very skilled blogger.
I have joined your feed and look ahead to in the
hunt for extra of your magnificent post. Additionally, I've
shared your web site in my social networks
شنبه 2 اردیبهشت 1396 08:27 ب.ظ
Hi excellent website! Does running a blog like this take a great deal of work?
I have absolutely no knowledge of programming but
I was hoping to start my own blog soon. Anyway, if you have any suggestions or techniques for new blog owners
please share. I know this is off topic nevertheless I just wanted to ask.
Kudos!
چهارشنبه 23 فروردین 1396 05:40 ب.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this blog. It's simple, yet effective.
A lot of times it's difficult to get that "perfect balance" between usability and visual appeal.
I must say you've done a fantastic job with this.
Additionally, the blog loads very fast for me on Internet explorer.

Exceptional Blog!
یکشنبه 13 فروردین 1396 12:11 ب.ظ
You made some good points there. I checked on the net for additional information about the issue and found
most people will go along with your views on this site.
سه شنبه 14 مهر 1394 10:44 ق.ظ
ما الگوریتم جدید گوگل را کشف کردیم
.
.
.
لاین بلاگ اولین سیستم وبلاگ دهی رایگان و سازگار با الگوریتم جدید گوگل می باشد
تمام وبلاگ های ایجاد شده در لاین بلاگ در خطوط اول گوگل هستند
شما هم یک وبلاگ پربازدید داشته باشید
با ساخت وبلاگ در لاین بلاگ مطالب شما در صفحات اول گوگل خواهد بود
فقط یک بار امتحان کنید
ما وبلاگ شما را رایگان سئو می کنیم

http://lineblog.ir/
سه شنبه 14 مهر 1394 09:05 ق.ظ
با ثبت وبلاگ خود در بزرگترین بانک وبلاگ های ایرانی بازدید خود را چندین برابر کنید..
دوشنبه 13 مهر 1394 01:13 ب.ظ
ای پسر من نیکو کار باش نه بدکار زیرا زندگانی انسان جاودان نیــســـت و هـــیچ چیز از کــــردار نیک لازمــتر نمی باشد
دوشنبه 13 مهر 1394 10:17 ق.ظ
سلام مهربون مطالب وبلاگت خیلی دوست داشتم ولی متاسفانه مطالب خوشگلت تو وبلاگ های دیگر هم دیدم اگه می خوای کسی نتونه از مطالبت کپی کنه به وب سایت من سر بزن که کنترل فضای وبلاگت از این به بعد در اختیار خودته
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


پایگاه اطلاع رسانی رصـــد
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : admin wiki
نویسندگان
برچسبها
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic